12 правил Дейла Карнегі про те, як знайти себе у суспільстві і обрати правильний тон у спілкуванні з людьми
Правило 1
Існує лише єдиний спосіб одержати верх при сперечанні – це уникнути сперечання.
Правило 2
Якщо хочете, щоб ваш співрозмовник сприйняв вашу точку зору, то проявляйте повагу до його думки і ніколи не говоріть йому, що він не правий.
Правило 3
Якщо ви не праві, то визнайте це швидко і рішуче.
Правило 4
Із самого початку спілкування дотримуйтеся дружелюбного тону.
Правило 5
Відразу підкреслюйте ті аспекти, в яких ви одностайні.
Правило 6
При спілкуванні створюйте такі умови, при яких більшу частину часу говорить ваш співрозмовник.
Правило 7
Щоб добитися співробітництва, зробіть так, щоб ваш співрозмовник вважав, що дана думка належить йому.
Правило 8
Завжди враховуйте точку зору іншої людини і дивіться на речі не тільки своїми очима. Щиро намагайтеся дивитися на речі очима вашого співрозмовника, бо це та формула, яка буде творити для вас чудеса.
Правило 9
Ставтеся з повагою до думок і бажань інших та із співчуттям до їх бід, бо цього бажає кожний.
Правило 10
При спілкуванні звертайтеся до найшляхетніших мотивів, бо це припадає людям до душі.
Правило 11
Драматизуйте свої ідеї, подавайте їх ефектно.
Правило 12
Кидайте виклик, зачіпайте за живе.
Абетка безпеки для дітей
Будь обережним з вогнем
Веди активний спосіб життя
Голосно кричи, якщо тобі потрібна допомога
Дорогу переходь в призначеному для цього місці
Електроприлади вмикай тільки справні
Є небезпечні компанії , яких тобі варто уникати
Жалійся батькам, якщо хтось робить тобі боляче
Загартовуй організм, зміцнюй імунітет
Ігри повинні бути безпечними
Їжу вживай тільки повноцінну і корисну
Комп’ютером користуйся не більше дозволеного часу
Ліс – зона підвищеної небезпеки
Мий руки перед їжею
Не розмовляй з незнайомцями, не погоджуйся на їх пропозиції
Одяг і взуття носи відповідно до пори року і погоди
Поважай себе та інших
Розвивай свої розумові здібності
Стримано поводься в конфліктних ситуаціях
Телефонуй рідним, якщо затримуєшся
Уникай шкідливих звичок
Фізичну зарядку виконуй щодня
Хімічні засоби використовуй згідно інструкції
Цінуй своє життя і здоров’я та життя і здоров’я людей, що тебе оточують
Чисть регулярно зуби і ротову порожнину
Швидко надай першу допомогу потерпілому
Щороку проходь медичне обстеження
Юридичні знання тобі ніколи не завадять
Якщо ти потрапив в небезпечну ситуацію, викликай рятівні служби
Життя людини - найвища цінність
„Життя – це можливість. Скористайся нею.
Життя – це краса. Милуйся нею.
Життя – це мрія. Здійсни її.
Життя – це виклик. Прийми його.
Життя – повинність твоя насущна. Виконай її.
Життя – це гра. Стань гравцем.
Життя – це багатство. Не розтрать його.
Життя – це кохання. Насолоджуйся ним сповна.
Життя – це таємниця. Пізнай її.
Життя – король лиха. Побори все.
Життя – це пісня. Доспівай її до кінця.
Життя – це боротьба. Стань борцем.
Життя – це прірва невідомого. Не боячись, ступи в неї.
Життя – фортуна. Шукай цю мить.
Життя таке чудове. Не згуби його.
Це твоє життя, борись за нього!”
Мати Тереза
Мобільний телефон. Наш друг чи ворог?
Мобілка... Така звична, така зручна у повсякденному житті річ. Нам здається, що ми знаємо про наш мобільний телефон усе. Та...
Ви помітили, що у багатоповерхівках почали зникати таргани, які дошкуляли нам десятки років?.. А от пасічники відзначають, що почали втрачати бджіл: до 80% бджіл, що вилетіли з вулика, назад не повертаються... Виявляється, комахи надчутливі до електромагнітних полів, і, якщо насиченість електромагнітними полями згубно впливає на цих комах. Результати досліджень науковців, які проводили дослідження на щурах, невтішні: після опромінення щурів мікрохвилями тієї частоти й потужності, що застосовується у стільниковому зв’язку, через 3 місяці рівень смертності зріс удвічі. Вчені вважають, що це зумовлене порушенням діяльності імунної системи.
Вчені-медики зі Статбюро по онкозахворюваннях вважають за необхідне впорядкування користування мобільним зв’язком, і перш за все це стосується дітей та підлітків.
Випромінення від мобільного телефону наносить шкоду стабільності клітин тіла, а від цього виникають збої у роботі організму, що призводить до неврозів, головного болю, порушення сну, втрати пам’яті та уваги, послаблення імунної системи.
Разом із прогресом мобільні принесли нові проблеми: дедалі більше людей у світі отримують діагнози – „мобільна залежність” або „SMS-манія”.
Симптоми мобільної залежності:
- невгамовна потреба змінювати старий мобільник на новий;
- дзвінки без наявної на те причини;
- надто тривалі розмови „ні про що”;
- страх прогавити дзвінок;
- постійне відчуття очікування на дзвінок;
- використання SMS-повідомлень не як способу спілкування, а як джерело нових емоцій від спілкування.
Як же врятуватися від шкідливого впливу телефону?
1. Різко скоротити час користування мобільним зв’язком.
2. Під час розмови тримати телефон на відстані, користуючись подовжувачем.
3. Не носити телефон навіть у кишенях одягу.
4. Говорити треба коротко і під час розмови міняти вухо, яким слухаєте.
5. А найкраще обмежити користування мобільним прийомом та передачею SMS.
Ось такі справи. Але, можливо, є ще якийсь порятунок від наслідків нашої техногенної цивілізації?..
Сміх допомагає навіть тоді, коли вже ніщо не може допомогти
6 годин „сміхотерапії” щодня перетворили паралізованого на спортсмена
У 60-ті роки викладач Каліфорнійського університету
Н.Канзинс захворів на тяжку хворобу – прогресуючий колагеноз (ураження сполучної тканини). Він не міг не лише ходити, а навіть перевернутися з боку на бік чи поворухнути пальцем. Його виписали з лікарні як безнадійного. Маючи фах психолога, для здобуття якого йому довелося перечитати багато медичної та філософської літератури, Н. Канзинс звернув увагу, що лікарі та філософи надавали величезного значення сміху як чиннику здоров’я людини.Зважаючи на те, що всі офіційні методи лікування вже були безуспішно випробувані, він вирішив вдатися до нетрадиційного і незвичного у медичній практиці - сміхотерапії. Хворий попрохав поставити у себе в кімнаті кінопроектор і щодня дивився по кілька кінокомедій, які йому приносив товариш. У перервах між фільмами доглядальниця читала йому гумористичні оповідання. Отож хворий мав не менше 6 годин сміху на добу. Через кілька днів у нього зник біль у хребті і суглобах, через місяць він міг поворухнути пальцями рук, через 6 місяців - перевернутися на бік. Ще через деякий час цей чоловік знову грав на піаніно, їздив верхи на конях та займався своїм улюбленим видом спорту – тенісом. Коли через 10 років Казинс випадково зустрів лікаря, який виписував його з лікарні, той зупинився від здивування і довго розтирав руку, яку потиснув, вітаючись, „безнадійно хворий”. Цей випадок (схожий на диво, в яке важко повірити) описаний в медичній літературі.
Сучасна медицина визнає й використовує благотворний вплив позитивних емоцій
Треба сказати, що офіційна медицина не заперечує благотворний вплив сміху на здоров’я людини. І навіть починає застосовувати його поруч з класичними методами. Як повідомляють засоби масової інформації, японські лікарі вже кілька років використовують сміхотерапію в комплексному лікуванні різних хвороб і відзначають скорочення строків одужання навіть у разі такого серйозного захворювання, як туберкульоз.
Оптимізм, уміння не втрачати надії і не занепадати духом допомагає хворим позбутися недуг і повернутися до нормального життя. Наприклад, два чоловіки 60-62 років перенесли однакову операцію - видалення злоякісної пухлини кишечнику. Перший пацієнт, дізнавшись, що пухлина була злоякісною, але її викинули, зрадів, вважаючи, що раку у нього більше немає. Він був життєрадісним і швидко одужав. Минуло вже кілька років від операції, і чоловік вважає себе і почувається цілком здоровим. У другого пацієнта післяопераційна рана теж швидко загоїлася. Та після виходу з лікарні він дізнався, що у нього була онкопухлина, впав у глибоку депресію, бо вважав, що рак невиліковний. Через кілька місяців він помер.
Десять продуктів, що продовжують ваше життя
1. Яблуко
Ті люди, які з’їдають щодня по яблуку, мають менше шансів захворіти на хворобу Альцгеймера. Речовини, що містяться в яблуках, здатні гальмувати ракові клітини. Яблуко містить також вітаміни і мікроелементи, що підвищують імунітет і поліпшують роботу серцево-судинної системи.
2. Риба
Ті, хто піклуються про своє серце, повинні вживати більше риби замість м’яса. Статистика свідчить, що японці та ескімоси, які регулярно вживають рибу, значно рідше страждають на серцево-судинні хвороби, ніж ті люди, які мають бідний рибний раціон.
3. Часник.
При застудних захворюваннях часник не має собі рівних. Крім того, при його вживанні знижується ризик виникнення раку шлунку і кишечнику, поліпшується травлення. Одна з важливих рис часнику – захист від ризику захворювання на серцево-судинні захворювання, а речовини, що в ньому містяться, добре прочищають судини і перешкоджають їх закупорці.
4. Полуниця.
Для постачання організму вітаміном С не обов’язково робити над собою зусилля, поїдаючи кислі лимони, адже в полуниці вміщається більше цього вітаміну. Полуниця корисна не тільки цим – високий вміст заліза в ній підвищує імунітет. Деякі фарбовані речовини та ефірні масла, на які багата ця ягода, здатні стримувати розвиток раку.
5. Морква.
Бета-каротин, що вміщується в моркві, нейтралізує вільні радикали, які руйнують генну структуру і провокують розвиток раку. Крім того, бета-каротин сприятливо впливає на стан шкіри і зору. Однак, необхідно пам’ятати, що бета-каротин краще розчиняється в жирах, тому до салату з моркви обов’язково потрібно додавати олію або сметану.
6. Перець.
Гострий перчик чілі поліпшує обмін речовин, сприяє схудненню. Капсацин, що викликає гіркий смак перцю, сприяє виробленню шлункового соку і перешкоджає розмноженню шкідливих бактерій у шлунку і кишечнику.
7. Банан.
Банани – найситніший і багатий на вуглеводи фрукт. У бананах вміщуються різноманітні баластові речовини, що перешкоджають швидкому руху цукру до крові. А кількість магнію в бананах складає 1/6 частину добової потреби організму.
8. Зелений чай.
Чудодійні риси зеленого чаю обумовлені вмістом у ньому кахетинку. Ця біологічно активна речовина перешкоджає розвитку атеросклерозу і запобігає захворюванню на рак простати. Для схуднення дуже корисний зелений чай, але для спалювання жирів потрібно випивати не менше 4 склянок напою.
9. Соя.
Соя містить багато лецетину та вітамінів групи В, які посилюють здатність мислити і зміцнюють нервову систему. Відома соя і як незамінне джерело білків, що здатні замінити тваринні.
10.Молоко.
Молоко містить цінні білки, жири і корисний цукор лактоза. Багате молоко на кальцій. Учені довели, що запаси кальцію, накопичені в молодості, допомагають на старості уникнути остеопарозу. Потрібен кальцій і для функціонування нервової системи.
Правила поведінки під час подорожі до лісу
• Повідомте інших, куди ви збираєтеся. Якщо поблизу нікого немає, залишіть записку з інформацією (дата, час відправлення, кількість людей, що йдуть разом з вами, напрямок подорожі і приблизний час повернення).
• Візьміть собі за правило: перед походом до лісу подивитися карту або хоча б намальований від руки план місцевості та запам'ятати орієнтири.
• Надіньте зручний одяг та взуття, що відповідають місцевості та погодним умовам. Запам'ятайте: погодні умови можуть змі¬нитися дуже швидко.
• Дітей одягніть у яскравий кольоровий одяг - він буде помітнішим у разі їх розшуку.
• Переконайтеся, що все ваше спорядження у доброму робочому стані. Якщо ви сумніваєтеся, чи брати ту або іншу річ, пам'ятайте, що зайва вага заважатиме.
У лісі
• Домовтеся між собою про сигнали свистом або голосом, щоб не загубити один одного, особливо на випадок несподіванок.
• Запам'ятовуйте орієнтири під час руху. Щоб не заблукати, лишайте позначки. Без зорових орієнтирів людина в лісі по¬чинає кружляти.
• Виберіть місце для вогнища та облаштуйте його. Ніколи не залишайте вогонь без догляду. Непогашене вогнище може ста¬ти причиною лісової пожежі.
• Ніколи не пийте воду з річок та озер. Найнадійніші джерела води - струмки. Поблизу місць, де ви побачите мертвих ри¬бу чи тварин, не можна навіть мити руки.
• У лісі може бути болотиста місцевість - обходьте її. Болотною водою також не можна користуватися. Поблизу боліт, як правило, водиться багато гадюк.
• Пам'ятайте: збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте. Щоб уникнути отруєння ними, ніколи не куш¬туйте сирих грибів; ніколи не збирайте гриби та ягоди поблизу транспортних магістралей: навіть їстівні гриби в тих міс¬цях отруйні.
• Остерігайтесь диких тварин. Пам'ятайте, що небезпечними можуть бути і лось, і олень, і лисиця - у людей і тварин близь¬ко 150 спільних хвороб. Тварини нападають на людину, якщо вони поранені, несподівано налякані або захищають своє потомство. При явно агресивному поводженні тварин можна використовувати як засіб захисту вогонь або стукати пали¬цею об дерево.
• Щоб уникнути зустрічі з тваринами, особливо у нічний час, ніколи не залишайте їжу у наметі або біля нього, краще по¬кладіть її на дерево; недоїдки закопайте подалі від місця відпочинку.
• Будьте обережні при зустрічі зі зміями. У випадку зміїного укусу терміново видавіть з ранки краплі крові з отрутою та ви¬смоктуйте її впродовж півгодини, весь час спльовуючи. Цього не можна робити при наявності ранок на губах та у роті.
• Потім необхідно накласти тугу пов'язку вище від місця укусу та якнайшвидше звернутися до лікарні.
• У лісі, особливо навесні, багато кліщів, які можуть причепитися до тіла. Якщо вас укусив кліщ, не намагайтеся виколупа¬ти його, а якнайшвидше зверніться до лікарні.
• Не затримуйтеся біля поламаних дерев. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру.
• Під час грози не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на відкритій галявині, бо блискавка найчастіше вда¬ряє у найвище місце.
Правила поведінки під час пожежі в квартирі
• коли ви прокинулися від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть під хмарою диму до дверей;
• не відчиняйте дверей відразу. Обережно доторкніться до них тильною стороною долоні. Якщо двері не гарячі, то обережно відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо гарячі - не відчиняйте: дим та полум'я не дозволять вам вийти;
• щільно зачиніть двері, а всі щілини й отвори заткніть якою-небудь тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму, повертайтесь поповзом углиб приміщення і вживайте заходів для порятунку;
• присядьте, глибоко вдихніть повітря, розчиніть вікно, висуньтеся та кричіть: «Допоможіть, пожежа!». Якщо ви не в змозі відкрити вікно, розбийте шибку твердим предметом та приверніть увагу людей, які можуть викликати пожежну команду;
• якщо ви вибралися через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов'язково зачиняйте за собою всі двері);
• якщо ви знаходитесь у висотному будинку, не біжіть вниз крізь вогнище, а користуйтеся можливістю врятуватися на даху будівлі. Використовуйте пожежні сходи - під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.
За будь яких умов, якщо це можливо, викличте пожежну команду (телефон - 101).
Основні правила поведінки під час зимового відпочинку поблизу водоймищ
• Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, визначте з берега маршрут свого руху.
• Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:
- лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);
- тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
- обминайте ділянки, покриті товстим шаром снігу, - під снігом лід завжди тонший;
- тонкий лід там, де б'ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;
- особливо обережно спускайтеся з берега - лід може нещільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
• Візьміть із собою палицю, для того щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з'являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся назад. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.
• В жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.
• Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко їх позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі від них не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 м позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками або пішоходами повинна бути не менша ніж 5 м.
• Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду (рекомендована відстань між ними - 5 м), і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків - верхнього (каламутного) та нижнього (прозорого та міцного). Виміряти точну товщину можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок із снігового, зовсім уже неміцного льоду.
• Безпечним вважається лід:
- для одного пішохода - зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см;
- для обладнання ковзанки - не менше 10-12 см (масове катання - 25 см);
- масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше 15 см.
• Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
• Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
• Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження - це диктує багаторічний досвід рибалок:
- не пробивайте поруч багато лунок;
- не збирайтеся великими групами на одному місці;
- не пробивайте лунки на переправах;
- не ловіть рибу поблизу промивин та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
- завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною не менше 12-15 м;
- тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви провалилися на льоду річки або озера
• Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.
• Намагайтеся не обламувати край льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.
• Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли, і де міцність льоду таким чином перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти та зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.
• Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки поповзом, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть урятувати людину.
Якщо ви не один, то, тримаючись один за одного, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і якомога швидше - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.
• Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть із небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру та якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.
Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!
Комментариев нет:
Отправить комментарий